יוגים מספרים 02 
 מיכל שוטוב – מטפלת הוליסטית ומוסיקאית
michal shutov
רוצה לשתף אתכם בחוויה מעצימה עם מורה מעולה!

בפעם הראשונה שפגשתי יוגה זה היה עם דן אור – דובר. עשיתי שני תירגולים, אני זוכרת הרגשה של חיבור, הבנה ותנועה פנימית מאד מורגשת אבל לא הייתי בשלה אז לפגוש את הגוף שלי בצורה כל כך עמוקה. לא היתה לי פשוטה התנועה הערה השקטה והפנימית.

אחרי שילדי גדלו רציתי לחזור וללמוד יוגה. חיפשתי מורים ומורות. ותמיד הרגשתי שאני לא מבינה. לא את התנועה, לא את הגישה שעומדת מאחורי התנועה ולא את הדימויים. אבל הרגשתי את המאמץ. הרגשתי מתיחות. הרגשתי את הגוף אבל לא הקשבתי לו באמת.

החלטתי לחזור לתרגל וללמוד יוגה עם דן. וזה ממש הרגיש כמו לחזור הביתה. עברתי דרך עם עצמי, עם הגוף שלי וסוף, סוף אני בשלה למפגש אמיתי עם הגוף. להרגיש את שיווי המשקל הנכון לגב שלי, להכיר את טונוס השרירים שלו ולבחור במה שמתאים לתנועה מסוימת. לסנכרן את הנשימה, להכיר אותה קודם כל… איך היא בתנועה, איך היא כששריר כזה או אחר מופעלים ואיך היא במצב מנוחה. המפגש עם הנשימה עבורי היא כמו שתינוקת נושמת לראשונה אחרי לידתה.

התמיכה של דן כלכך מדויקת עבורי. קודם כל החזרות. כמעט שעה שלמה, אותן תנועות והכנה של הגוף. החזרות האלה מאפשרות לי להכיר בכך שהגוף שלי מתחזק. דברים שלא הצלחתי בהתחלה אני מצליחה עכשיו. ואז התמקדות כל פעם במקום אחר ואני מגלה את הגמישות שלי גם בחיי היומיום. והרפייה בה דן ממש שר לנו וכשהוא שר, עוברת זרימה אנרגטית מרגיעה שיוצרת ריפיון נעים ואיזון אחרי המאמץ הגדול וגם אפשר להרגיש את הזרימה של הגוף, כמו כשיש תנועה חזקה במים שגם כשהיא נעצרת לוקח זמן עד שהזרימה החזקה נחלשת… התיחום הזה נותן לי המון מרחב וביטחון לתרגל ולהתמיד. אני מרגישה איך הגוף שלי נבנה, איך דברים שלא הבנתי פתאום אני מבינה והגוף פשוט יודע את התנועה. אני לומדת לסמוך על עצמי. אני מרגישה שדן מתקן אותי בדיוק כשאני יכולה ובשלה לעשות נכון את כל התנועה. אני מרגישה איך הוא מחזיק אצלו בשלווה את הביטחון והידיעה שכל גוף יכול להגיע לגמישות המדויקת לו ולשיווי המשקל שלו. אני מרגישה שדן לא מצפה ממני. אני מקבלת ממנו הרגשה שאני והגוף שלי זה עניין שלי, הוא כאן בשביל לפתוח אפשרויות. הדימויים של דן הם מחיי היום-יום והם כלכך ברורים וכלכך עוזרים לדייק להיטיב ולחזק את הגוף.

אני אוהבת שזה לא-קדוש/סטרילי אצל דן. יש חיים בזמן היוגה. ילדים מפטפטים ברקע, קולות מטבח וריח של בישול עולים מחוץ לסטודיו. האווירה הזאת מדהימה לי ואני ממש שמחה על ההזדמנות הזאת שקיבלתי ללמוד אצל דן.

 

היוגה תמיכה ממשית ועוצמתית בחיי.

תודה!

יעל קנדלמן- יוצרת

yael kendelman

איך אני אוהבת את השיעורים של  דן אור דובר, מורי ליוגה, לא משנה באיזה מצב נכנסתי, תמיד יוצאת עם אהבה בלב, לא משנה כמה סטירות מצאתי במחקרי השבוע בענייני יוגה – הוא תמיד מראה לי איך הכל מסתדר, במשפט אחד קצר, בפשטות, או בתיקון עדין באסאנה (תנוחה של יוגה). עונה על כל שאלותי בסבלנות, בעיניים צוחקות ושלוות, בשבילי הוא דוגמא חיה לאדם שחי ונושם יוגה על כל היבטיה לא רק הפיסיים – אלא יוגה כדרך חיים, בכל רגע, במחקר תמידי, בחדוה, ובצניעות אמיתית. הוא יודע איך לעזור אם משהו כואב, כי הוא מבין את האנטומיה בצורה חיה כזאת, וככה הוא גם מסביר אותה. דן גדל בהודו בילדותו והיוגה מלווה אותו מאז, יש לו ידע עצום ונפלא שהוא חולק באהבה גדולה עם תלמידיו, איש מקסים, תודה דן על כל מה שאתה מלמד אותי, על ההתבוננות בגלים (של התודעה), על כך שאתה מאיר באלומת אור את החלל האינסופי הזה, ובכלל שאתה משתתף בסרט על מסך החיים שלי 🙂 השראה גדולה

סיגל בירן אבוחצירה -מורה למידפולנס ומרפאה בעיסוק

מאמר שבאמת מביא בפשטות, את הסוד של להסכים להיות IMG_2433עם ההויה ממקום של מחויבות פנימית לתהליך .מחויבות שבאה מתוך איזה ידיעה ראשונית שיש שם אור , שהכל אור, גם כשהעיניים סתומות…..אני מרגישה שהבחירה שלך להתמקד ביוגה, ולהביא קישורים מאשכולות אחרים שלך, דרך היוגה-  מדויקת בשלב הזה.  לחיים 

 

 

נעמה בן מיור- מחנכת בחינוך וולדורף

מקסים ומעורר השראה.

ברןך השם ככל שהשנים עוברות אי מרגישה שאני מתקרבת לחיים הכיוון הזה.

לאט לאט, אני בדרך…

זה מאוד מורגש אצלי בשעורי היוגה שתמיד נהניתי מהם, אבל פעם כי היתה לי מטרה בשיעור, ועכשיו כ אני פשוט נהנית…

זכיתי וזוכה לתרגל איתך יוגה,

נעמה

אנת ורד-חוקרת

10462685_10202117655894666_1279616260980227845_n

היי דן,

התקופה האחרונה בחיי הייתה מלאה בשינויים, זרימה קצבית ומרעישה שבאי רצון התלווה לה גם הלחץ החוצפן שתמיד רודף אחרינו לכל מקום ומנסה את כוחו בכל עשייה שאנו בוחרים לעשות.

הימים עוברים, אתם גם המחשבות, ההבנות ובעודי קוראת את המאמר האחרון והמופלא שהעלית, אני נזכרת שכלל לא נפרדתי ממך. בטח לא כמו שרציתי להיפרד ממך, בהודיה ורגיעה, עם חיוך וחיבוק.

מצחיק אותי להבין, שאולי משהו בי סירב כל-כך חזק להפנים שהמפגשים הקבועים שלנו יבואו לסופם. מצחיק מכיוון שכנראה בסתר לבי פחדתי שזה יביא קץ ללמידה המתמשכת שספגתי ממך במשך חצי שנה, אותה למידה שדרכך הבנתי כמה היא אינסופית.

אני יושבת היום בדירה חדשה בעיר זרה, פרק חדש לפניי. אני חזקה יותר, נכונה יותר, נינוחה יותר, גמישה יותר, משוחררת יותר- פיזי, מנטלי ורגשי גם יחד! ומבינה הרבה יותר.

תודות לך.

אתה המורה הראשון שלי ליוגה, זה שפתח לי את הדלת, האיר לי את הדרך וידע את הכיוון. בנעימות, במקצועיות, בהדרכה נכונה, מבלי ששמתי לב שבכלל עברתי אותה.

אני מודה לך על זה.

אתה בעצם המורה הראשון בחיי שאני יכולה להגדיר אותו ככזה ולהיות גאה בזה. החיבור העמוק שלך ליוגה ולחיים בכלל מעורר בי השראה. לצד הידע שיש לך לתת, תוך שילוב של לימוד נכון וקריצה הולמת יוצרים בהחלט קסם. קסם שגרם לי לחזור פעמיים בשבוע, עם התרגשות וחיוך לפינה המקסימהשיצרתם לכם- הבית, הגינה, הסטודיו והמשפחה המיוחדת שאתם (ד”ש ליהלי על הדרך).

המון תודה לך.

תודה גם לטל.

תודה לכם ששיקפתם לי שאפשר ואף רצוי לחיות אחרת, גם בתוך סביבה שהרוב בה אותו הדבר.

תודה לכם שמהרגע הראשון הרגשתי בבית בתוך ביתכם.

כבר מגעגעת ומחכה למאמרים הבאים שלך דרכם אמשיך את הלימוד ממך, עד שימים יפגישו בינינו שוב

חשוב לי שתדע שאמנם המרחק עושה את שלו, אך המפתחות שהענקת לי בשיעורים שלך – אין להם תוקף.  

לא משנה כמה אני מנסה לתרגל בבית מהזיכרון וכמה מורים שניסיתי, אין לך תחליף. אולי יום יבוא ותגיע ללמד בת”א, אולי ביום מן הימים אחזור לאזור. בינתיים כשאני מנסה לשמור על יציבה נכונה פתאום עולה בי דימוי נפלא שלך, בזמן הנשימה אני נזכרת בתיאורים שלך. אז שוב- תודה עמוקה לך על זה!

 

 

tadasan tree
אתמול בטיול באזור פלמחים ראיתי את העץ שהכי מתאר את ההסבר שלך על האגן – שהוא הבסיס והשורשים הם הרגליים…-אופרה
סגירת תפריט