יוגה היא מתנה מהטבע. אנשים חכמים, מתוך התבוננות בתנועה של הטבע, פיתחו את תירגול היוגה .  איך הטבע עובד ומה הם ראו? הטבע הינו  רשת, בה הכל מחובר, הכל למעשה אחד. יוגה זה חיבור, זה ביטוי של האחד.

בזמן האחרון אנחנו עדים להרבה אסונות טבע ,וזה כמובן מפריע לנו מאוד. אפשר להגיד שכך תמיד היה ועכשיו בגלל המדיה אנו פשוט נחשפים לזה יותר, אבל זה לא משנה.

כשאנו חוקרים בתוך עצמנו למה זה כל כך מפריע לנו, מגלים משהו מעניין. באופן טבעי כואב לנו לראות את הסבל של האנשים והמקומות היפים שנהרסים, אבל בעצם מה שהכי מפריע לנו, הוא שאנחנו יודעים שזה עלול לקרות גם לנו ולילדים שלנו. העובדה שילדינו גדלים בעולם כל כך לא יציב מפחידה אותנו.

yoga and nature

הטבע אינו עסוק בעצמו. הוא לא חולק מחשבות ולא מתחשבן. כשהשמש זורחת, היא זורחת על כולם, הטובים והרעים. כשהגשם יורד, הוא יורד על כולם, וכשסופות ורעידות אדמה באות הן משפיעות על כולנו. הטבע לא מתכנן תוכניות ולא מחפש בטחון. הטבע פשוט חי וממלא את היעוד שלו, שהוא ליצור חיים, לתחזק אותם, וכשמגיע הזמן – להרוס אותם, כדי לברוא אותם מחדש.

 

כבני אדם אנחנו חלק מהטבע, אבל שונים, אפילו משונים. לעומת החיות והצמחים אנחנו יכולים לכוון את המוח שלנו לאין סוף אפשרויות פעולה, אנחנו יכולים לחשוב ולדבר. אנחנו יכולים להשתנות.אנחנו בוחרים יעוד. ובדרך ליעוד שלנו, בשונה מהטבע, אנחנו מתכננים, אוגרים ומתחשבנים.

זהו הרגל אנושי, כך פועלים בני אדם. אבל אפשר גם לקבל את אותם נתונים שיש לנו, להתחבר לטבע האמיתי שלנו ולפעול מתוך ידיעת האחד.

זו מהות היוגה – כשאני מחובר לעקרונות הטבע, אני זורם עם הכוחות ולא נגדם, יש לי את הכלים לתחזק את הגוף והנפש שלי, וזה לא על חשבון אף אחד אחר, זה פתוח לכולם. אנו כבני אדם יכולים להשתמש במידע הזה, כדי לשרת את עצמנו ואת האחר.

פעולה

ביוגה יש תרגיל חשיבה פשוט ומדהים: בכל פעם שעולה דאגה תבדקו – מהו השורש של אותה דאגה?

אתם תגלו שהדאגה היא בדרך כלל לעצמנו או לקרובינו. אז תנסו להוסיף עוד אלמנט למחשבה: במקום לחשוב על עצמכם , פשוט תחשבו על מישהו אחר, תאחלו לו טוב.

הרי לתחזק את עצמנו אנחנו יודעים – אנחנו יכולים לאכול נכון, לעשות תרגילי יוגה, להתפרנס. זו זכותנו להתקיים, ולהתקיים בשפע. אנחנו יכולים להשתמש בידיים וברגליים כדי לחרוש שדה, אבל אי אפשר לחרוש שדה עם מחשבות. מחשבות נועדו להניע פעולות, אז בואו נשאיר מקום במחשבה למישהו אחר. לחשוב כל הזמן רק על עצמנו זה משעמם. והנה הדבר המעניין: כשעושים את התרגיל הזה מגלים שהחיים שלנו משתפרים בכל הרמות. המחשבה על הסביבה ולא רק על עצמנו, לאט לאט משפיעה על כל הפעולות שלנו ואנחנו מתחילים לראות תמונה יותר רחבה.

התרגיל הזה עובד בשיתוף פעולה עם הטבע, כי לחשוב וכתוצאה מכך לפעול למען האחר זה הטבע האמיתי של האדם. ככל שיותר אנשים יעשו את זה, ניווכח שהטבע יעבוד איתנו ולא נגדנו.

סגירת תפריט