“נקודת ההתחלה של התפתחות

רוחנית זה עצמאות כלכלית “

סוואמי שיאם

בדף הזה תמצאו מאמרים העוסקים בהשקעה. אנו הצועדים על דרך היוגה מבינים זה החיים הם הזדמנות להשקיע. אנו מוכנים להשקיע בגוף שלנו דרך התרגילים ומודעות. אנו מוכנים להשקיע בנפש שלנו דרך התבוננות ולמידה. אנו מוכנים להשקיע בתזונה שלנו דרך בחירות נכונות. אנו מוכנים להשקיע במשפחה ויחסים שלנו (גם יחסים עם עצמנו) דרך הקשבה.

עוד אלמנט חשוב בהרכב הזה, במיוחד במציאות שלנו בארץ, זה כסף. אנו שבוחרים לחיות חיים עם מודעות גם מוכנים להסתכל על הכסף שלנו, ולהבין שהוא צריך לעבוד בשבילנו ולא רק אנחנו בשבילו. .יש עקרון מאוד חשוב ביוגה מתוך הטקסט הבהגווד גיטה .  “יוגה קארמא סוקשלם” -תעשה פחות תפיק יותר.

כמו באיקידו רצוי לנצל  את הכוחות שישנם בעולם ולא להתנגד עליהם. כוח המשיכה משפיע על היציבה שלנו בין אם נרצה או לא. אנחנו יכולים להישאר אדישים או בורים כלפיו ואז באופן בלתי מודע נהיה במאבק מתמיד עם  אותו כוח בלתי משתנה.  

הקושי זה לא בכוח כבוד עצמו זה ביחס שלנו. בדיוק אותו דבר עם כסף. לכסף יש חוקיות, וברגע שמבינים את החוקים, מגלים שאין מחסור כסף בעולם, יש מחסור חינוך וידע כלפיו.

מתוך ניסיוני בנושא, וההבנה על חשיבות איזון בחיים כמתרגלי יוגה (חיבור) כדרך חיים, אני מציע קורס הנקרא “חופש – יוגה של הכלכלה.” המאמרים האלו הם חומר נלווה לקורס. מטרת הקורס זה לחנך, לשמח, ולהעשיר. לעוד פרטים תעקוב אחרי הלינק.

סדרת מאמרים אלו הם ההקדמה להשקעה הזאת נקראת 13 צעדים לחופש כלכלי. תרגמתי אותם

מה “Motley fool”  היועצים שלי בתחום ההשקעות כבר 15 שנה.- תקראו אחד אחד ותהנו

צעד 1

סגירת תפריט