“ההשפעה שיש לך על אנשים זה המטבע הכי חזק בעולם” (ג’ים קארי)

 

בני אדם הם יצורים חברתיים. מדהים להיווכח שהתוכנות המצליחות ביותר מאז תחילת האינטרנט הן התוכנות שעוזרות לאנשים להתחבר ולתקשר זה עם זה; החל בדואר אלקטרוני, דרך פייסבוק וכלה בשאר תוכנות המדיה החברתית. אומנם התקשורת דרך האמצעים האלה לקויה ובעייתית, אך ההצלחה מעידה על הרצון שלנו כבני אדם להתחבר זה לזה.

רבים אינם יודעים שהמשמעות המילולית של יוגה היא חיבור. אני מאמין שדרך תרגול יוגה אנחנו מתחברים לעצמנו בגוף ובנפש וזה כמובן עוזר לנו להתחבר עם אחרים.

בתור מורה ליוגה אני מקפיד תמיד לזכור את המשמעות האמיתית של היוגה.

מבחינתי הקשר שאני יוצר עם התלמידים שלי (תלמידים זו מילה גדולה, כי הרבה פעמים אני מרגיש שאלו שבאים ללמוד אצלי הם גם המורים שלי), שווה לי יותר מהתגמול הכספי. כמובן שצריך להתפרנס ולגמור את החודש, בו זמנית חשובה לא פחות ההתפתחות שלנו.

החלטתי לזהות תכונות אצל תלמידים שלי שאני רוצה לרכוש, ואז להציע שיעורי יוגה תמורת עזרה להתפתחות שלי; קהילת סחר חליפין שבנויה על ראייה לטווח רחוק. פעולות שמבוססות על חזון של איך כלכלת העולם יכולה להיראות אם נצליח לחשוב מחוץ לקופסה.

עם תלמידה אחת קבעתי להיפגש פעם בשבועיים כדי לעבור על מאמרים שאני כותב לניוזלטר ולבלוג שלי. העובדה שבנינו מסגרת קבועה עוזרת לשנינו, היא מרגישה שהיא מרוויחה את שיעורי היוגה שלה, מבחינתי בגדול, ולי יש מסגרת קבועה שבה אני מחויב לתהליך, ולולא הסידור הזה, בואו נהיה ריאליים, היה לי הרבה יותר קשה לשבת ולכתוב. היא תכף מגיעה, אז אני לא רוצה לבזבז את הזמן שלה ולא את שלי.

יש לי סידור דומה עם עוד כמה תלמידים. למשל, אני אוהב לנגן בגיטרה בשעות הפנאי כדי להירגע, אז אני לומד אצל אחד התלמידים שלי. תלמידה אחרת עוזרת לי לבנות קורס של חוכמת היוגה ולקדם את זה בדף הפייסבוק שלי. בארטר נוסף אני עושה עם תלמיד שעובד איתי על סרט תדמית.

כך אני מתפתח בתחומים שאם הייתי צריך לשלם עליהם, אולי הייתי מהסס ולא לומד אותם. ובנוסף אני יוצר קשרים עם אנשים דרך מפגשים אישיים, ומפצה על הבעיה שהזכרתי קודם, שקיימת בחיבור וירטואלי דרך מדיה חברתית, שמתאפיינת בהיעדר קשר אישי: מבט בעיניים, הבעות פנים, ניואנסים.

יוגה זה חיבור, וכמובן גם גמישות בגוף ובנפש. או במילים אחרות: מודעות. מודעות נתפסת כמילה גדולה: מצב תודעה שקשה להשיג. אני אומר שזה פשוט; משמעותה זה להיות בדו שיח עם עצמך, למצוא פתרונות שהם לפעמים לא קונבנציונליים – מי שלא מתגמש, נשבר.

עוד הבנתי שכדי לגדול אני רוצה להכניס עוד אנשים לתוך חיי. בדרך כלל, בחברה המודרנית שלנו, כדי ללמוד אצל אנשים צריך לשלם. אבל הנה הוכחתי לעצמי, ואני מקווה שגם לכם, שהקשר האישי וההשפעה החיובית שיש לנו זה על זה, היא המטבע הכי חזק בעולם.

סגירת תפריט